Tarptautinis vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų
meninės raiškos konkursas - festivalis

Burger nav

Muzikos talentų lyga 2023 skambia gaida užsibaigė LRT TV filmavimo studijoje

news media

Ką tik pasibaigė 5 dienas trukęs 9-asis tarptautinis jaunųjų vokalistų konkursas „Muzikos talentų lyga“, pritraukęs net 800 talentingiausių jaunųjų atlikėjų iš įvairiausių Lietuvos miestų, Latvijos, Belgijos, Ukrainos, Armėnijos, Lenkijos.

Rekordinis dalyvių skaičius

Šiemet konkursas sulaukė itin didelio dalyvių skaičiaus, kuris beveik grįžo į priešpandeminį lygį. Jis siekė net  800. „Jau ne vienerius metus stebime festivalio bendruomenės augimą – senbuviai sugrįžta vėl ir vėl, tačiau kasmet sulaukiame ir pirmą kartą dalyvaujančių jaunųjų atlikėjų. Atgarsiai apie mūsų konkursą sklinda iš lūpų į lūpas, kas yra pati geriausia reklama“, – džiaugėsi konkurso  organizatorė Asta Bagdonavičienė.

Konkursas yra be amžiaus apribojimų, tad čia savo vietą atranda ir visai maži dainuojantys vaikai, ir subrendę atlikėjai. Šiemet jauniausiai dalyvei buvo vos 4-ir, o vyriausias atvykęs dalyvis iš Lenkijos buvo 36-rių metų. Dalyviai pasirodo savo amžiaus grupėse ir varžosi dėl laureatų titulo. Geriausiai pasirodę savo amžiaus grupėse atlikėjai kviečiami į laureatų koncertą, kurį filmuoja ir nuo rudens pradės transliuoti LRT televizija.

Šiemet pirmą kartą Grand Prix laimėtojų rinkimai ir laureatų koncertai buvo filmuojami LRT studijoje. Daugeliui jaunųjų atlikėjų tai buvo nauja patirtis ir įspūdžiai. Jie neslėpė džiaugsmo ir jaudulio, prieš lipant į televizinę sceną.

 

Konkursas, dedikuotas Vilniaus 700-jam jubiliejui

„Kiekvienais metais stengiamės konkursą dedikuoti kokiai nors progai. Pernai mūsų konkursas buvo skirtas Ukrainai palaikyti, šiemet konkursas dedikuojamas Vilniui“, – pasakoja renginio režisierė Regina Stadalnikaitė. Ta proga Vilniaus miesto įsteigta dovana buvo įteikta konkurso dalyviams, laimėjusiems Nominaciją „Dainuoju Tau, Vilniau“.

Aukščiausi apdovanojimai keliavo į lietuvių ir ukrainiečių rankas

„Grand Prix“ apdovanojimai buvo išdalinti keturiose konkursinėse kategorijose: tarp vaikų iki 12 metų, tarp 13-16 metų paauglių, 17+ metų amžiaus grupėje. Trofėjai keliavo ir į konkursinės kategorijos „Lietuviška daina“ laimėtojų rankas.

Grand Prix Kids nugalėtoja šiemet paskelbta  12-kametė solistė Frėja Gineitytė iš Mažeikių (vad. Antanas Dargis).

Geriausia vaikiška grupe pripažinta vilniečių vokalo studijos HEY! jaunieji dainininkai grupė “Hey! Happy“ (vad. Viktorija Kalpokaitė)

Grand Prix Junior nugalėtojo trofėjų vienbalsiu komisijos sprendimu laimėjo jaunasis atlikėjas iš Ukrainos Matvii Hasymov (15), virtuoziškai atlikęs dainą S.O.S. Jo vadovė O;ga Diachyna. Matvii atvyko į Lietuvą iš Ukrainos specialiai tik į šį konkursą, ir jį lydėjo sėkmė.

Geriausios grupės paauglių kategorijoje titulą pelnė kita vokalo studijos HEY! grupė – HEY! Crazy (vad. Viktorija Kalpokaitė)

Grand Prix Adults laimėtoja tapo Indrės Launikonytės vokalo studijos solistė Smiltė Jonė Milutytė (18).

Lietuviškos dainos nominacija pasižymėjo itin didele atlikėjų įvairove, kurioje kiekvienas atlikėjas rado „savo“ komisijos narį, kuris būtent jam skyrė aukščiausią vietą. Tačiau susumavus visus rezultatus, paaiškėjo, kad didžiausias balų skaičius atiteko abejingų žiūrovų nepalikęs ukainiečio Demian Shyan atliktas lietuviškas kūrinys „Dangus tau dovanojo aukštį“.

 

Vertinimo komisija

Atlikėjus vertino vertinimo komisija, kurią sudarė muzikos ir vokalo profesionalai: muzikos autorius ir aranžuotojas Gediminas Zujus, operos solistas ir vokalo pedagogas Antanas Zakarauskas,  dainininkė Aldegunda, dainininkė ir dainų autorė Ieva Narkutė, aktorius ir dainininkas Tadas Juodsnukis, dainininkė Eva Basevičiūtė bei dainų autorė ir konkurso „Riga Symphony“ organizatorė iš Latvijos Jelena Loreina Švilpė.

Pakalbinti dalyviai ir pedagogai ypatingai gyrė šiltą festivalio, atmosferą, užburiančiai gražią sceną, garso kokybę ir organizatorių profesionalumą.

Aukščiausiai įvertintus pasirodymus Lietuvos televizijos žiūrovai galės išvysti per LRT plius televiziją.

 

Bendradarbiavimas su SMK aukštąja mokykla

„Džiaugiamės gražia bendryste su „Muzikos talentų lyga“. Šis projektas yra išskirtinai aukšto lygio, todėl bendradarbiauti ne tik malonu, bet ir naudinga – mūsų studentai iš karto gali mokytis iš profesionalių organizatorių ir pritaikyti savo teorines žinias praktikoje“, – džiaugėsi SMK kanclerė Gabija Skučaitė.

Savo ruožtu, SMK aukštoji mokykla įsteigė vertingą prizą – video klipo sukūrimą net keturiems Grand Prix nominantams. „SMK ypatingai vertina talentus ir visokeriopai puoselėja juos, padeda jiems atsiskleisti, tad ir prizas, kurį sukurs mūsų studentai, yra toks, kuris padės siekti savo svajonės“, – mintimis daliijosi SMK kūrybinių industrijų programos vadovas Raimondas Paškevičius.

NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME: